Návštěva plzeňské ZOO - 24.1.2017

Základní škola Hartmanice  v letošním školním roce spolupracuje s plzeňskou ZOO. Od 9. prosince 2016 probíhá v pavilonu žiraf výstava výtvarných prací našich žáků a letos 11. ledna jsme ZOO navštívili. Pedagogové s 39 žáky společně odjeli ráno od školy autobusem směr Plzeň. Za hlavní branou se nás ujala lektorka zdejšího Enviromentálního centra  statek Lüftnerka Ing. Klára Stuchlová, která našim dětem u orientační tabule předala podrobné informace o provozu zahrady. Odtud jsme se odebrali k pavilonu žiraf. Zde byli žáci rozděleni do dvou skupin, aby se vystřídali při krmení zvířat. Žirafy na děti zapůsobily svoji výškou, pohybem, ale i nečekanou plachostí. Jejich ošetřovatelka nám vyprávěla o světě a životě žiraf a ukázala, jak si toto velké zvíře umí vzít kus potravy z její dlaně. Dětem se nejvíc líbilo, když žirafy oslovovala jmény. Ti odvážní potom nastavily své dlaně a žirafám, hlavně Jirkovi, nabídky pamlsky.V prvním patře tohoto pavilonu nás potom čekala prohlídka výstavy. Jsou zde obrázky s tématikou zvířat žijících v plzeňské ZOO. Přihlížející děti tak měly možnost si uvědomit, jak oni i  jejich spolužáci jsou šikovní. V druhé části akce byl umožněn organizovaně řízený rozchod, v němž se žáci  pohybovali po celé ZOO. Při zpáteční cestě se všichni shodli na tom, že v Plzni prožili hezký, i když mrazivý den, který si někteří určitě v letních měsících rádi zopakují.

Mgr. Petr Šmíd a Mgr. Jaroslava Hrušovská

24.1.2017