Karlovarský skřivánek 2019 - krajské kolo - 24.2.2019

Vyhlašovateli dětské soutěže v sólovém zpěvu „Karlovarský skřivánek“ jsou Mezinárodní pěvecké centrum A. Dvořáka a Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary. Soutěž je určena pro 6 – 15 leté děti a mládež ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol nebo jiných školských zařízení.

Smyslem soutěže je:

Soutěž je vyhlašována každoročně a probíhá ve čtyřech kategoriích. Podrobnosti se dočete v propozicích soutěže.

Soutěžní úkol je stejný ve všech kategoriích – jedna píseň národní a jedna píseň podle vlastního výběru. U kategorie C ještě píseň národní v náročnější úpravě.

Soutěž začíná školními koly, odkud postupují vítězové do krajských kol. Jejím završením je každoročně celostátní kolo v Karlových Varech.

Soutěžním úkolem v kategorii A1 bude přednes dvou písní:

1. píseň národní či zlidovělá
2. píseň libovolná

Maximální časový limit vystoupení v kategorii je 7 minut.

10. místo (z 18) Kláry Kašíkové, žákyně 1. třídy, je nemalým úspěchem.
Fotogalerie k shlédnutí →
24.2.2019