Dvoudenní exkurze v Praze

29.05.2024

Na konci května roku 2024 se žáci 3.-5. ročníku zúčastnili náročnější dvoudenní exkurze v Praze, během které navštívili mnoho muzeí a pamětihodností.

Pražský orloj

Navštívili Karlův most a pražský orloj. Podívali se po pražských krámcích. Následoval náročný program v Anežském klášteře, kde se blíže seznámili s životem lidí, kteří žili v klášteře ve středověku. Viděli hrob sv. Anežky a jejího otce Václava I. Vyzkoušeli si také psát brkem namočeným v kalamáři, poskládat vlastní vitráž, práci s tiskem a tiskařským lisem.

Večer žáky Základní školy Hartmanice čekal program ve Štefánikově hvězdárně na Petříně. Bohužel pršelo a pozorování měsíce se muselo vynechat. Nicméně je čekalo vyprávění a ukázka hvězdářského dalekohledu. Žáci přespali ve škole Jingle Bells, se kterou spolupracujeme.

Druhý den se žáci moc těšili do zemědělského muzea, kde navštívili všechny expozice. Prohlédli si zejména expozice lesnictví, rybářství, zemědělství a gastronomie. Na střeše muzea se nachází krásný výhled na Prahu.

Naposled jejich kroky vedly do Pedagogického muzea. Zde žáci shlédli film o Janu Amosi Komenském. Viděli, jak vypadaly třídy během různých dob, vyzkoušeli si rákosku a psaní husím brkem namočeným v kalamáři.

Základní škola Hartmanice, příspěvková organizace

Fotogalerie z exkurze v Praze: